Diskusní fórum www.MUKAROV.cz

Toto fórum slouží pro diskusi otázek problémů a podnětů týkajících se jak regionu MUKAŘOVska tak webových stránek samotných. Na anonymní příspěvky nebude ze strany obce reagováno. Vulgární, nesrozumitelné a komerční příspěvky budou z fóra odstraněny.

Provozovatel stránek nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.

Diskuze

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.


 
 • Radimský Lukáš | l.radimsky(at)seznam.cz
  21.09.2018 17:21 odpovědět

  Dobrý den, předpokládám, že dle harmonoframu dnes 21.9. proběhl svoz papíru. Tedy všude v Mukařově modré nádoby stály. A nyní můj dotaz, budou jezdit i na Žernovku? Chyba může být  v lidech, technice nebo o nás prostě nikdo nevi. Dostala svozovka ,,mapu", kde už obec nádoby rozdala? Třídění zdar zase za měsíc.Zamračený

 • Dana | Dana.matiasova(at)seznam.cz
  16.09.2018 22:02 odpovědět

  Dobrý den chtěla bych se zeptat kdy a jakým zpusobem se budou vydávat nádoby na tříděný odpad je to již měsíc co jsem telefonovala na uřad a bylo mi zděleno že nás bude kontaktovat v nejbližších dnech pan Veselý a stále se nic neděje.Dále bych se chtěla zeptat proč na návsi v Srbíně byly nesmyslně umístěny značky zákaz zastavení´.Po dohodě s panem Zímou tam parkoval 1nákladni automobil který byl trnem v oku některým obyvatelum a ted panu Zímovi nevadí že na zákazu stojí i několik aut najednou nebo to pro ně neplati nebo to pan ZÍMA nevidí. Děkuji za odpověd

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  18.09.2018 12:38 odpovědět

  Dobrý den, v evidenci Vás máme, ale protože se s odběrem nádob strhla doslova lavina, zaměstanci technických služeb stíhají jakž takž odbavovat občany, kteří se dostavili pro nádoby osobně - a to pracují i o sobotách. Panu Veselému jsem připomněl, aby se Vám ozval.

  Na druhou část otázky nedokážu odpovědět a předám ji p. Zimovi.

  Rudolf Semanský

 • Dana
  18.09.2018 19:32 odpovědět

  děkuji za odpověd

 • Telvakova R.
  11.09.2018 15:19 odpovědět

   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli stále platí omezení dodávek vody, zákaz zalévání atd., v oblasti Horka na Žernovce?

  Předem děkuji za odpověď a zdravím

   

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  13.09.2018 15:20 odpovědět

  Dobrý den, krizové opatření s možností řízeného přerušení dodáveki vody již v platnosti není, nadále ale platí omezení pro nakládání s vodou. Vodu z vodovodního řadu je možno používat pouze pro osobní potřebu a ne např. pro zalévání.

  Rudolf semanský

 • J.Kovaříková | jiru.kovarikova(at)seznam.cz
  29.08.2018 18:02 odpovědět

  Dobrý den, v polovině června odešla ze zahrady na procházku suchozemská želva. Jelikož se blíží čas,kdy se chystá zazimovat a končí čas výletů, prosím o informaci, zda ji někdo našel a chtěl ji vrátit.. /724 226 758/

 • Alice Liptáková | alice.liptakova(at)gmail.com
  27.08.2018 08:14 odpovědět

  Dobrý den pane starosto,

  minulý týden jsem na webu Říčan našla informaci o plánovaném zavedení tzv.městské dopravy - viz odkaz.

  https://info.ricany.cz/mesto/mestska

  Jedná se prioritně o dopravu z okrajových částí Říčan na nádraží, aby nebylo nutné jezdit na stanici autem.

  Chtěla jsem se zeptat, zda by nebylo v možnostech obce, zkusit se dohodnout s Říčany na spolupráci a jednu z linek protáhnout až do Mukařova. Směrem na Říčany sice jezdí autobusů dost, ale k nádraží jen pár a z Černokostelecké je to na nádraží pěšky pro starší občany nebo malé děti dost náročné.

  Předem moc děkuji za zvážení a za informaci!

  Hezký den,

  Alice Liptáková

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  27.08.2018 16:28 odpovědět

  Dobre den,

  to, co píšete je zajímavá myšlenka, kterou určitě stojí za to zkusit projednat. I v Říčanech je ale před volbami, a tak je otázka, zda se tím někdo bude chtít zabývat. Po zkušenostech, které mám, nedají Říčany nikomu nic zadarmo, takže se obávám, zda by to bylo v možnostech obce, ale za zeptání nic nedám.

  Záleží také na tom, jak volby v Říčanech dopadnou. Myslím, že teď by mne tam každý odkázal na to, ať počkám, co po volbách.

  Když to jen trochu půjde, a samozřejmě záleží i na tom, jak dopadnou volby u nás, tenhle Váš nápad bych rád projednal.

  Hezký den

  Rudolf Semanský

 • Alice Liptáková | alice.liptakova(at)gmail.com
  28.08.2018 08:07 odpovědět

  Děkuji za zprávu. Chápu, že by to nebylo zadarmo.:-) Na druhou stranu by ale mohlo být i v zájmu říčanských občanů, aby lidé z nejbližšího okolních obcí zbytečně nezatěžovali město autodopravou a nepřetěžovali parkoviště v okolí nádraží...:-)

  Hezký den, AL

 • Jakub Černý | kaossik(at)seznam.cz
  30.08.2018 16:13 odpovědět

  To je dobrá poznámka, já jsem si myslel, že Říčany chtěly zavést dopravu zdarma, aby ulevily mětu od automobilové dopravy, jenže ve výsledku se jedná spíše o vnitroměstskou dopravu, která na automobilovou dopravu nebude mít žádný vliv, většina automobilové dopravy tam jezdí po dvojce a já jsem tak nějak čekal, že vznikne něco co bude motivovat lidi nechat auta domů a jezdit vlakem (a přitom neparkovat na nádraží, což je také problém Říčan). Výsledek je bohužel absolutně na nic, protažení do Mukařova by mělo mnohem větší smysl, když aktuální linky PID vlakovou stanici v podstatě ignorují.

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  02.09.2018 13:46 odpovědět

  Dobrý den, tahle poznámka je ale také dost na místě. Protože pokud by se nám takové spojení podařilo zavést, kde budou v Mukařově parkovat auta těch, co na autobusy k nádraží budou nastupovat zde?

  RS

 • Alice Liptáková
  03.09.2018 08:40 odpovědět

  Dobrý den, osobně si nemyslím, že by bylo velké množství těch, kteří sednou do auta, odvezou se na autobus, aby s ním následně dojeli k nádraží, kde přesednou na vlak... Pokud už sednu do auta, odvezu se buď až do cíle nebo na nádraží k vlaku.

  Ale to by ukázala až zkušenost. Doprava se zavádí ode dneška, takže pokud by se mělo něco měnit, myslím že by možná byli říčanští zastupitelé otevřenější k debatě teď, kdy to mají v čerstvé paměti.

  Předem děkuji,

  Hezký den, AL

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  13.09.2018 15:37

  Dobrý den, otázku prodloužení autobusové dopravy do Mukařova jsem řešil formou nezávazného dotazu na některé říčanské zastupitele. Víc ani v tuto chvíli nemohu, neboť se blíží volby a nikdo v Říčanech věc, která se netýká Říčan nebude řešit.     Úprava linek se týkala jen a pouze úpravy jízdního řádu, neboť se zjistilo, že autobusy nabírají v kolonách výrazné zpoždění a nenavazují na vlakové a jiné spoje. Vzhledem k tomu, že  odhad nákladů na tuto službu je nejméně 35,- Kč/km, tedy 560,- Kč za jednu jízdu tam a zpět (Mukařov - nádraží), za rok (pracovní dny) je to na jedné jízdě 146 160,- Kč. Předpoklad je, že by samozřejmě autobus jezdil několikrát denně a pak se pochopitelně částka adekvátně násobí - pokud by jela linka jen 6x denně, je to 876 960,- Kč ročně.

  R. Semanský

 • Jakub Černý | kaossik(at)seznam.cz
  06.09.2018 12:42 odpovědět

  Ona je otázka jak tu věc pojmout, napadají mě dvě alternativy, první by řešila jen Mukařovsko, druhá by měla nějak systematicky omezit provoz na silnici č.2.

  1) Pokud bychom se bavili o variantě pro Mukařovsko, pak bych byl pro to, aby se zavedly nové zastávky mimo těch stávajích, pokud se bavíme konkrétně o Mukařově, tak současný stav vypadá tak, že pro část obce je lepší současná zastáva, pro druhou část je lepší zastávka Tehovec, mototechna, jenže k té neexistuje žádná civilizovaná cesta. Pro mě osobně je současný stav takový, autem jedu na nádraží 10 minut a na benzínu mě cesta stojí 16 Kč (pokud jedu sám), na autobus musím jít 10 minut pěšky, autobus jede 10 minut a od autobusu na nádraží mi to trvá 10 minut, stojí to 12 Kč a není to ani flexibilní. Klidně by mi tedy nevadilo, ani kdyby vznikla nějaká nová doprava, která by jezdila k nádraží a mohla by být klidně i placená, nebo předplacená. Než by se o něčem takovém vyjednávalo, bylo by dobré vytvořit několik variant a dotázat se občanů Mukařovska, zda a jakou variantu by využívali. Pro Říčany by mělo takové řešení výhodu mírného snížení automobilové dopravy a řešení katastrofálního stavu vyčerpání kapacity nádražního parkoviště. Osobně si nemyslím, že by taková varianta potřebovala řešit parkoviště. Pokud je někdo v pěším dosahu a nastartuje auto, pojede už rovnou do Říčan, pokud je někdo z delší doby, neznamená pro něj autobus nějakou výraznou výhodu, takže dojede až na nádráží.

  2) Druhá varianta by musela určitě znamenat přesah dopravy do dalších vzdálenějších obcí, aby pojmula větší oblast a tam už by bylo potřeba budovat nějaké P+R parkoviště, asi by to bylo náročnější, ale zas by to snížilo tranzitní automobilovou dopravu v Mukařovsku.

 • Alice Liptáková
  10.09.2018 21:42 odpovědět
  Dobrý den, ještě poslední doplňující poznámka - město Říčany prý v současné době pracuje na optimalizaci trasy podle aktuálních připomínek občanů. Definitivní podoba má být hotova do konce října. Pokud by tedy Mukařov měl zájem o protažení některé z linek, je teď myslím ta správná doba. Děkuji. AL
 • Administrátor | web(at)mukarov.cz
  24.08.2018 16:51 odpovědět

  Děkujeme za informaci o chybě při vkládání příspěvku do diskusního fóra. Chyba jsme již odstranili. Admin.

 • zernovka
  22.08.2018 16:31 odpovědět

  stránka obsahuje provozní chybu. při zadání diskuze to hlásí error,ale přitom se příspěvek odešle. Než si to člověk uvědomí,tak příspěvek pošle několikrát. Je třeba změnit a opravit stránky

 • zernovka
  22.08.2018 16:27 odpovědět

  Mám tři dotazy:

  1)Poč se nevyseká okolí křižovatky Českobrodská x Louňovická - značka je zarostlá a je to zde nepřehledné.

  2)Proč se neřeší bezpečnost silničního provozu v okolí zastávek v Žernovce

  3) Proč firma nepracuje na vodovodu  a nezkultivuje alespoň provizorně rozvrtané ulice- vypadá to tu jak v poválečném období

 • Alice Liptáková | alice.liptakova(at)gmail.com
  21.08.2018 10:20 odpovědět

  Dobrý den,

  v současné době probíhá oprava povrchu v ulici Sosnová, za což jsem velmi vděčná!

  Postrádám ale nějaké bližší informace k délce trvání prací, k tomu jak bude řešen svoz odpadu - bio i klasický komunální odpad a pod.

  Bude oprava silnice pokračovat i dál směrem do kopce nebo končí v zatáčce u č.331? Nebo se bude čekat na dořešení majetkových vztahů k pozemku v ulici?

  O opravě jsem bohužel žádné informace nenašla ani na webu ani na fb stránce. Dozvěděla jsem se to až při návratu z dovolené v sobotu v noci, kdy jsem se nedostala do garáže... :-)

  Předem děkuji za bližší informace i ze dlouho očekávanou opravu povrchu!

  S pozdravem

  Alice Liptáková

   

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  21.08.2018 12:55 odpovědět

  Dobrý den, máte pravdu - v předpouťovém shonu jsem zapomněl dát informaci na web a tentokrát jsem se snažil zaslat informaci pouze adresně, lidem z přilehlých ulic formou mobilního rozhlasu. Vím, že ne všichni mají tuto službu zřízenu, takže asi proto se k Vám informace nedostala. Prosím, zkuste se zaregistrovat, má to smysl.

  Normální rozhlas nám bohužel momentálně nefunguje, poslední bouřka v červenci, při které byla zasažena lípa na návsi, nám totálně odpálila ústřednu, což jsem bohužel zjistil až začátkem srpna. :-(

  Bližší info k opravě napíši dnes na web.

  Hezký den

  R. Semanský

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  22.08.2018 00:22 odpovědět

  Dobrý večer, oprava části ulice Sosnová by měly být dokončena tento týden. Ulice byla v plánu už minulý rok, tehdy nás ale "vypekla" firma, která vysoutěžila nejnižší cenu, ale nakonec na práci vůbec nenastoupila. Nyní budou probíhat práce tak, že se musí podbetonovat vodovodní a kanalizačí uzávěry a dorovnat vpusti, a teprve po zatvrdnutí betonu bude možné položit finální vrtsvu asfaltu. Do té doby nelze umožnit vjezd nákladním vozům na svoz odpadu. Odpad a bioodpad tak bude tento týden proveden pracovníky technických služeb obce.

  Prozatím se počítá pouze s opravou úseku, na kterém se momentálně pracuje.

  R. Semanský

 • Alice Liptáková | alice.liptakova(at)gmail.com
  22.08.2018 11:11 odpovědět

  Děkuji za zprávu!

  Hezký den, Alice L.

1 2 3 4 5 6 7