Diskusní fórum www.MUKAROV.cz

Toto fórum slouží pro diskusi otázek problémů a podnětů týkajících se jak regionu MUKAŘOVska tak webových stránek samotných. Na anonymní příspěvky nebude ze strany obce reagováno. Vulgární, nesrozumitelné a komerční příspěvky budou z fóra odstraněny.

Provozovatel stránek nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.

Diskuze

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.


 
 • Zdeněk
  27.07.2018 17:56 odpovědět

  Dobrý den, nemáte někdo kontakt na někoho spolehlivého, kdo v Mukařově a okolí vyvaží odpadní vody (jímky, septiky)? Zkoušel jsem kontaktovat pana Zimu, pana Rychtu i pana Znamenáčka, kteý jezdil doteď. Všichni ale teď buď namají čas, případně mají nějaké jiné důvody. Předem děkuji.

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  26.07.2018 22:29 odpovědět

  Dobrý večer,

  důvodem výpadku je nadměrná spotřeba vody, tak jako každorošně v létě. Situace se řeší dovozem cisteren s vodou, které doplňují vodárnu V Zájezdí. Voda bude ale pouštěna v intervalech, aby nedošlo k úplnému vyčerpání rezervoáru

  RS

 • Martin Vycpálek
  26.07.2018 22:22 odpovědět

  Dobrý den,

  dnes v 21:45 přestala na Žernovce, nebo minimálně v ulici U Třešňovky téct voda. Prosím o informaci, jak bude situace řešena. 

  S pozdravem

  MV

 • Petra Suchanová | p.suchanova(at)tiscali.cz
  23.07.2018 11:39 odpovědět

  Dobrý den, V ulici Zvonečková probíhá stavba vodovodní přípojky. Z toho důvodu nebyl vyvezen ve 29 týdnu komunální odpad. Prosím včasnou informaci kam nádoby na odpad(popelnice) svážet, aby byl zajištěn odvoz v termínu(čtvrtek).

  Děkuji Suchanová

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  23.07.2018 20:56 odpovědět

  Dobrý večer, byl jsem v minulém týdnu na dovolené, takže jsem nestihl informace o průběhu prací zkoordinovat se svozem. Každopádně, pokud je nutno nádoby vyvézt, lze to ještě nyní náhradním svozem. Zítra je kontrolní den stavby vodovodu, pokud nenajdeme způsob, jak se pro nádoby dostat, svezeme je našimi technickými službami, případně požádáme o stažení do spodní části ulice - k ulici U Požáru.

  RS

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  25.07.2018 17:33 odpovědět

  Dobrý den ještě jednou. Ve čtvrtek už by měl svoz odpadu probíhat za normálních podmínek . Firma upraví průjezd ulicí Zvonečková tak, aby svozové vozy komunálních služeb mohly projet.

  Rudolf Semanský

 • Petra Suchanová | p.suchanova(at)tiscali.cz
  26.07.2018 11:52 odpovědět

  Dobrý den, děkuji Vám za pozitivní odpověď. Přejí přřjemný den. Suchanová

   

 • jarka mala machova
  13.07.2018 07:22 odpovědět

  Dobry den,  dekujeme uz je osvetleni spravene.jm

 • jarka mala machova
  13.07.2018 07:21 odpovědět

  Dobry den,  dekujeme uz je osvetleni spravene.jm

 • Eva | eva.radimska(at)seznam.cz
  08.07.2018 23:45 odpovědět

   

  Dobrý den,

   

   

   

  v současné době probíhá výstavba vodovodu na Žernovce v ulici Horka. První etapu prováděla parta lidí, která vždy dala vědět, kdy a kde budou dělat. Odpoledne byly jejich výkopy zasypány, udusány a silnice byla rovná, konec výkopu byl zakryt železnými deskami, přes které se dalo přejet. Prostě super a cesta se dá bez problémů užívat.

   

   

   

  Nyní pokračuje jiná parta pracantů, s kterou se nedá domluvit, objeví se různě, dělají také různě (i soboty nebo neděle), evidentně honí termín, ale práce je strašná. Výkopy nepískují, zeminu na zásyp neprotřídí, takže na trubky hází hned kameny, zásyp je prováděn v celé výšce bez dusání, tudíž se cesta už propadá, do zásypu hází cokoliv, od pařezů, klacků, zbytků smotaných lan (mimochodem jedno kouká uprostřed cesty). Výkopy nejsou přes noc zakryty a označeny. To tu všichni, co chodíme denně kolem, vidíme.

   

   

   

  Zkrátka teď cesta vypadá jako tankodrom, ta část silnice, která se nerozkopávala je zbytečně rozsekaná radlicí, dlouho očekávané lampy, které tu jsou zhruba 2 roky a stály u cesty,  mají rozbitý beton, v kterém jsou uloženy. Část cesty, která se nebagrovala, používají zákazníci stájí Nádraží ke svému parkování, takže nyní bude ještě větší problém projet.

   

   

   

  Nyní je sucho, až zaprší  všechno změkne, zemina si sedne a výkopy se zaplní vodou – to neprojedeme vůbec, natož popeláři.

   

   

   

  Nevím, jaké máte zkušenosti ostatní, ale u nás je to strašné. Na stavbu se to svádět nedá, jde o to kdo dělá. Jedna parta to zvládá s přehledem a druhá ne. Bohužel už tu dělá jen druhá parta.

   

  Už jsme to sdělovali i panu starostovi a nejenom my.

   

   

   

   Možná by stálo za to, se přijít podívat.

  Eva Radimská

   

   

   

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  12.07.2018 18:59 odpovědět

   

  Dobrý večer,

  na Váš podnět, který jsem současně obdržel e-mailem jsem již reagoval, ale pro širší veřejnost odpovím i zde:

  První etapu stavby v ul. Horka prováděla pracovní četa, která sice pečlivěji urovnávala výkopy, ale celkově nabírala zpoždění, čímž ohrožovala harmonogram výstavby a pochopitelně i prodražovala stavbu.

   

  Vzhledem k tomu, že je i v zájmu obce stavbu neprodražovat, aby následně zbyly peníze na kvalitní (myšleno kvalitnější, než původní) obnovení povrchů, nemohu než souhlasit s rozhodnutím stavební firmy pracovní četu vyměnit. Jednou z možných obav zdržení stavby, kterou nelze vyloučit, je počasí a pak také samozřejmě geologické podloží – jakmile narazíme na skálu ve větším rozsahu, stavba se bezpochyby zdrží.

   

  K pískování výkopů mohu sdělit, že pro Žernovku bylo s ohledem na skalnaté podloží naprojektováno a pořízeno potrubí s vyšší odolností, které není bezpodmínečně nutné ukládat do pískového lože. Přesto, pokaždé když jsem se byl na stavbě podívat (a po upozornění občanů to bylo opakovaně) nezaznamenal jsem, že by se přímo na potrubí házely kameny, ale naopak, viděl jsem potrubí uložené v písku. Mimoto jsem na kontrolním dni uvedl, že v místech, které popisujete, budu chtít udělat namátkou dva kontrolní výkopy, aby se potvrdilo nebo vyvrátilo, zda je potrubí ukládáno v souladu s normou.

   

  Částečně poškozené uložení lamp bude samozřejmě opraveno při opravě povrchu komunikace. Je však třeba si uvědomit, že do dokončení stavby se stále jedná o staveniště. To, že hlína ve výkopech si bude průběžně sedat, a tudíž není vhodné pokládat kryt vozovky dříve, než po zimě je po předchozích zkušenostech jasné. Do té doby se budeme snažit udržovat cestu sjízdnou postupným dosypáváním materiálu.

   

  Opětovně žádám v souvislosti s touto výstavbou o pochopení a shovívavost.

   

  R. Semanský

   

 • Hanka
  03.07.2018 17:56 odpovědět

  Super. Děkuji. Vcera večer jsem kolem kostela šla a již se dalo projít.  Nestihla jsem to napsat. Hezké a pohodové prázdniny. 

 • jarka mala machova
  02.07.2018 19:41 odpovědět

  Dobry den znovu zadame o opravu osvetleni.Je tu tma  a je to dosti neprijemne. Dekujeme Kutnohorska 43

 • RuDD | starosta(at)mukarov.cz
  02.07.2018 22:48 odpovědět

  Dobrý večer, elektrikářům to již bylo nahlášeno, pro větší pružnost řešení doporučuji buď mail na obec obec@mukarov.cz, nebo telefonát.

  RS

 • jarka mala machova
  03.07.2018 18:58 odpovědět

  Ok moc dekujeme

 • Hanka | hanka.poko(at)seznam.cz
  02.07.2018 15:42 odpovědět

  Dobrý den, 

  mám 2 prosby.

  Od otevření bistra na Cernokostelecke, je výjezd z ulice Nová na hlavní silnici nebezpečný vzhledem k zaparkovaným vozům a umístěnému kontejneru. Bylo by možné nainstalovat zrcadlo, aby byly vidět automobily přijíždějící zleva?

   

  Druhá prosba se týká průchodu mezi kostelem a hřbitovem. Hromady hlíny nebudu komentovat, jen bych ocenila pokud by byl průchod zachován . V tuto chvíli se tam již projít nedá. 

  Děkuji

  Hanka Pokorná 

2 3 4 5 6 7 8