Kreativní soutěž pro děti a seniory 2023

Kreativní soutěž pro děti a seniory 2023

1.3. - 30.6. 2023

Mezigenerační kreativní soutěž pro děti a seniory Pošlete vzkaz příběhem.

Cílem projektu a soutěže je, aby se děti spojily se seniory, společně zbořili mezigenerační propast, a naopak vytvořili nová přátelství.

Děti osloví domov seniorů nebo seniorskou organizaci, senioři budou dětem vyprávět svoje životní příběhy a ty děti kreativně ztvární (nakreslí, natočí, vymodelují, …)

Soutěž probíhá od 1. 3. do 30. 6. 2023

Ze společného úsilí dětí a seniorů vznikne knížka.

(tu z minulého roku si prolistujte na soutěžní stránce www.posletevzkazpribehem.cz).

Víme, že je mezigenerační dialog náročné téma v osobní rovině, o to těžší je jeho realizace na úrovni celé společnosti. Chceme to změnit.

Senioři jsou nositeli moudrosti, zkušeností i historie. Mohou nám, a v tomto projektu dětem, svými příběhy zprostředkovat vzpomínky a zkušenosti z perspektivy lidí, kteří už toho mají mnoho za sebou. Odpovězte si sami – když vzpomínáte na dětství; na osoby, které vás toho nejvíce naučily – na koho myslíte? Já myslím na babičku, dědečka a maminku s tatínkem. Senioři jsou nedílnou a důležitou součástí naší společnosti, to by děti měly vnímat jako samozřejmost.

Jakožto místopředsedkyně představenstva Pojišťovny VZP, a. s., (PVZP) mám v pojišťovně společensky odpovědné aktivity na starost. Ptáte se, proč to děláme? PVZP je komerční pojišťovna se širokým portfoliem špičkových pojistných produktů. Tím, že si u nás lidé kupují pojištění, v nás vkládají svoji důvěru, že jim podáme pomocnou ruku, “kdyby něco”. V rámci společensky odpovědných aktivit se konáním dobra tuto důvěru snažíme do společnosti vrátit – pořádáme charitativní běhy PVZP FénixRunprogramy a cvičení pro děti a seniory a máme vlastní nadační fond Ze srdce PVZP.

Zapojte se, oslovte seniory! Těším se na vaše práce.

Ing. Halina Trsková

Podívejte se na web soutěže www.posletevzkazpribehem.cz.

Zveřejněno: 13.03.2023
Upraveno: 13.03.2023