Seminář pro rodiče: Digi děti

Seminář pro rodiče: Digi děti

7.12. 2019

Na semináři se zaměříme na dětský online svět v jeho komplexnosti - od sociálních sítí, bezpečí na internetu přes vlivy mobilních technologií na proces učení, paměť a spánek. Podíváme se i na často opomíjené téma dětské sebereflexe a vývoje osobnosti v online prostředí. Pochopíte, co děti na internetu a sociálních sítích tak láká a proč jsou pro ně tak důležité. Řekneme si také několik praktických rad a přístupů, které mohou dialog mezi vámi a dětmi o internetu zjednodušit a pomoci Vám s nastavením rovnováhy online a offline světa pro vaše děti.

Sobota 7. 12. 2019 od 13.30 hodin v Kulturním a komunitním centru Mukařov, Příčná 61.

Na semináři dostanete praktické rady a tipy
❋jak s dětmi komunikovat jejich online aktivity a jak držet krok s trendy tak, aby s Vámi dítě o svém online světě rádo mluvilo
❋podíváme se na rady, jak vybalancovat pobyt dětí online na rozumnou míru
❋řekneme si, kdy je pobyt pro dítě na internetu přínosný a kdy už škodlivý

Budeme mluvit o sociálních sítích
❋proč jsou pro děti tak lákavé a jak se na nich tvoří závislost
❋na jakém principu fungují
❋jak ovlivňují vývoj dětské osobnosti a jak nás mentálně formují
❋jaké jsou nejčastější mýty, které o sociálních sítích kolují

Řekneme si o tom, jak obrazovky ovlivňují náš mozek
❋ukážeme si, proč není dobrý nápad se učit na písemku z tabletu nebo počítače.
❋proč by děti měly psát seminární práce a poznámky do školy ručně a jak psaní na digitálním zařízení ovlivňuje proces učení.
❋povíme si, jak mobilní zařízení ovlivňují, soustředění, kritické myšlení a mentální stav dětí.

❋❋❋

Reference:
"Uvědomila jsem si, že zákazy a omezením nic nenapravím. Lepší je o online světě s dítětem mluvit. Teď už vím, jak na to.”

“Nemám Facebook ani Instagram a po tomto semináři mám pocit, jako kdybych najednou synovi rozuměla. Dřív jsem se o jeho sítě vůbec nezajímala. Teď už vím, že se v jeho světě musím orientovat, pokud chci, aby moje pravidla respektoval.”

L E K T O R K Y Replug me:
Radka Kůřilová
Školní psycholožka, která se s problematikou nadužívání mobilních zařízení setkává denně ve školních lavicích i mimo ně.

Markéta Homolková
Markéta je odbornicí na sociální sítě a počítačové hry a několik let připravuje programy pro školy a učitele se specialiazací na prevenci závislosti.

Na akci je nutné se předem přihlásit. Kapacita omezená. / Platba vstupného předem.

P Ř I H L Á S I T se můžete na emailu:
karolina.touzimska@kkcm.cz

C E N A
550 Kč/ osobu

*v ceně jsou tištěné materiály pro lepší orientaci v tématu i pomůcky pro výchovu digidětí

Zveřejněno: 15.11.2019
Upraveno: 15.11.2019