Beseda s Karlem Sedláčkem - Toulky Amerikou

10.11. 2021

Procestoval jsem USA křížem krážem, ale ani zdaleka jsem je zcela nepoznal. Podávám tedy jen osobní svědectví. Ostatně si myslím, že vlastní zkušenosti jsou ty nejzajímavější.
Neúčastnil jsem se zájezdů turistických kanceláří, ale jezdil po vlastní ose. Zastavil jsem se, kde jsem chtěl, a zažil nejedno překvapení. A o to šlo.
Toulal jsem se velkými městy i pustými pouštěmi, podzemními jeskyněmi a vysokohorskými masivy, obdivoval jsem umělecké galerie i muzikály, nechal se ohromovat nádhernými konstrukcemi mostů a přehrad i architekturou mrakodrapů, se zatajeným dechem se procházel laserovými laboratořemi a po vojenských základnách. Výsledkem je kniha reportáží z nevšedních míst a fejetonů o všedních.

Vstup zdarma.

Zveřejněno: 27.10.2021