Putování za betlémy v Mukařově a Srbíně

Aktuální číslo 3/2024

Putování za betlémy v Mukařově a Srbíně

1.12.2020 - 6.1.2021

Každoročně Galerie Stará škola v Mukařově otevírá první adventní neděli výstavou betlémů, která trvá až do 23. 12.
Z nařízení vlády je galerie pro veřejnost stále uzavřena, ale o výstavu betlémů přeci jenom nepřijdete. Betlémy budou zdobit hned 12 míst v Mukařově a Srbíně, které jsou viditelné a veřejně přístupné z našich ulic. A tak můžete putovat a obdivovat nasvícené betlémy ve výlohách a oknech v našich obcích.

Výstava betlémů bude trvat od 1. 12. 2020 do 6. 1. 2021 (tedy do Tří králů).

Celkem na vás čeká 12 zastavení, kde můžete spatřit betlémy různých témat a provedení:
Kulturní a komunitní centrum Mukařov
Obecní knihovna Mukařov
Galerie Stará škola Mukařov
Mateřská škola Mukařov
Základní škola Mukařov
Enapo Mukařov
Restaurace Phó
Farmářský obchod Mukařov
Trafika Mukařov
Kia Motors Srbín
Květinářství Srbín
Oděvy Srbín

Za nápad i pomoc s realizací této akce velice děkuji jmenovitě Zuzaně Holoubkové a Petře Houdkové z KKCM. Také bych chtěla poděkovat všem zúčastněným za zapůjčení výstavního prostoru a zapojením se do této vánoční akce.

Jitka Čurdová
kurátorka Galerie Stará škola