UPOZORŇUJEME NA ZMĚNU SAZBY POPLATKU ZE PSŮ. POPLATEK ZA JEDNOHO PSA JE 240 KČ, ZA  DALŠÍHO 360 KČ. DALŠÍ SLEVY A ÚLEVY VIZ OZV 6/2024

Hřiště pod hrází

Události

Hřiště pod hrází

Počet hlasů: 37

Umístění projektu:

Mukařov (Pod hrází)

Odůvodnění (přínos pro obec a její obyvatele):

Při procházkách po obci a povídáním si mezi starousedlíky a nově přistěhovalými rodinami nás napadlo, zda by nebylo možné obnovit již zarostlé a nevyužité sportovní hřiště pod hrází.
Nyní je ve stavu, kde stojí dva zrezivělé kovové kůly, jedna prázdná vývěsná tabule, podmáčený povrch, bláto, místo pro výkaly psých mazlíčků a když počasí jen trošku dovolí, tak se zde děti klouzají, bobují z valu.
Věříme, že by obnovení / zrenovování hřiště přineslo obci nejen zvelebení místa, ale především by vznikl prostor pro setkávání se lidí při sportovních aktivitách. Tmelení sousedských vztahů a poznávání se navzájem. Děti by našly prostor, kde se mohou setkat s novými kamarády. Obnovit pravidelné nohejbalové a volejbalové zápasy. Hrát všeobecně míčové hry.
Věříme, že by i místní školku a komunitní centrum potěšilo další místo, které by bylo v dochozí vzdálenosti od jejich zařízení, kde by si děti mohly v klidu a bezpečně pohrát.

Popis stavu po realizaci projektu:

Na návrhu hřiště je vidět, že bychom moc rádi ponechali nádhernou historii tohoto místa a proto stávající „hřiště“ velikosti 9x18 m bychom ponechali v místě kde bylo. Pod val bychom nechali namontovat jednoduché lavičky na odkládání věcí nebo posezení pro hráče. Prvky pro malé děti bychom rozprostřeli do malého lesíka. Val, na kterém je vyšlapaná cestička, bychom využili pro klouzačku a dřevěnou konstrukci, po které by děti mohly lézt nahoru. Aby prostor zůstal v přírodním pojetí, zvolili jsme převážně prvky ze dřeva a provazové. Již nyní je celý prostor ohraničen valem a vzrostlými keři nebo stromy, a tak je celé hřiště příjemně schované. Aby však hluk, který by se mohl v daném místě zvětšit, nerušil lidi naproti z domů, rádi bychom podél cesty v délce hřiště vysázeli bobkovišně, které i přes zimu zůstávají zelené a neopadávají. Vytvořili by tak další protihlukovou bariéru.

Jelikož bychom rádi toto hřiště zrenovovali za pomoci obce Mukařov a lidí v něm trvale žijících. Poptávali jsme převážně i dodavatelé, kteří s Mukařovem mají již nyní něco společného.

Dodavatalé:

 • Dřevosochař – Jan Švadlenka
 • Betonárka Mukařov
 • AR Gabiony Říčany
 • Hřiště Piccolino
 • CIVAS s.r.o. – antuka
 • Pan Kotrhons – bagr a odvoz a přívoz velkých věcí

Co je potřeba k renovaci:

 • Vybagrovat hřiště
 • Vyčistit prostor mezi stromy, kolem Výmoly, prostříhat keře a zasázet nové – zajistí občané trvale žijící v Mukařově / navrhovatelé projektu
 • Zavézt a uválcovat vrstvy na vybagrovaném hřišti – materiál by se zafinancoval z peněz určených pro tento projekt, zválcování a správné navrstvení by zajistili občané trvale žijící v Mukařově / navrhovatelé projektu
 • Montáž hracích prvků – zajistí dodavatelé, zafinancuje obec z peněz určených pro tento projekt a ohlídají navrhovatelé projektu se zástupci obce
 • Zrenovovat místní tabuli na hřišti – zajistí navrhovatelé projektu. Ve spolupráci s obcí vyvěsí na tabuli vše potřebné pro možné využití hřiště.

Antukové hřiště na míčové hry

Antukové hřiště jsme zvolili z důvodu jednoduchosti realizace, a také proto že na trhu je to nejlevnější forma pro příjemné hřiště v přírodě.

Podloží antukových povrchů se v dávných dobách budovalo velmi důkladně. Podle „Typového projektu ČSTV“ a „Sportprojektu“ z roku 1988 bylo doporučováno složení: 0,5cm antuky o velikosti zrn do 1 mm, 2,5 cm antuky do 3 mm, 6 cm škváry o velikosti zrn do 30 mm, 12 škváry o velikosti zrn 20-50mm, 6cm štěrkopísku velikosti zrn 2-15mm. Toto složení předepisovala norma pro polopropustné podloží. 10 Takto se stavěly dvorce už za první republiky a při dobrém oddrenážování podloží mnohde slouží dodnes. V současnosti má podklad jednodušší složení a v případě pokládání patentní závěrečné antukové vrstvy Sibera - Systemem stačí místo všech výše uvedených vrstev použít jen jedinou a to škvárovou o síle cca 25 cm. Sibera – Systém má firma Sibera patentovaný u nás i v několika zemích západní Evropy. Kvalita je vynikající, povrch méně vysychá, nepráší a při dobré údržbě si udrží vysokou kvalitu po celou sezonu. Na dvorci se dá hrát už po 10–15 minutách po dešti.

Abychom nemuseli dělat drenáž po obvodu hřiště, je doporučeno dodržet vrstvy následovně / při velikosti hřiště 9x18m:

 • Makadam – 20 cm. (hrubost 6 cm.) tzn cca 32 m3
 • Štěrkopísek – 4 cm. (hrubost 1,5cm) tzn cca 6,48 m3
 • Škvára – 4 cm. (hrubost 1,5cm) tzn cca 6,48 m3
 • Antuka – 2 cm. (hrubost 0,3cm) tzn. cca 3,24 m3
 • Každou vrstvu pečlivě zaválcovat (zhutnit)

Popis prvků

Lavička 9 - 2000  je vhodná pro mateřské a základní školy, pro obce, restaurace a pod. Je to pohodlná a masivní lavice, na které se dobře sedí.

Lavička s opěradlem 12 - 2000 je vyrobena z kvalitního dřeva, které je tlakově impregnované a natřené slabovrstvou lazurou, tato povrchová úprava zaručuje dlouhou životnost této lavičky. Lavička je vyrobena z lepených hranolů 12 x12 cm zaručujících tvarovou stálost a minimální praskání dřeva. Lavička je již v ceně natřena světlou lazurou v odstínu pinie. Lavičku dodáváme již smontovanou a není tedy třeba již nic montovat, stačí lavičku postavit na zpevněný povrch, dle potřeby přikotvit a užívat.

Masivní dvojhoupačka z akátu umožní houpání dvou dětí najednou, kvalitní sedáky na řetězech jsou již v ceně výrobku. Houpačka je certifikovaná dle EN 1176 pro veřejná dětská hřiště.

Plot šejtkový 2 x 60 cm je vyroben z odolného akátového (dubového) dřeva, které je natřené lazurou a má dlouhou životnost. Plot má dřevěnou konstrukci z kulatin, na které jsou umístěné jednotlivé plaňky. Jednotlivé kůly plotu jsou na koncích obarvené pro veselejší (dětský) vzhled celého plotu. K tomuto plotu máme v nabídce také vstupní branku, najdete ji v souvisejícím zboží. Oplocení umístěte dostatečně daleko od ostatních herních prvků, dodržujte potřebný volný prostor dle EN 1176.

Nosná konstrukce šplhací sestavy - Stezka odvahy 201 je vyrobena z konstrukční oceli (kovový profil 100 x 100 mm), která je proti korozi chráněna povrchovou úpravou zinkováním a  vypalovanou barvou KOMAXIT, čímž se docílí velmi výrazného prodloužení životnosti herního prvku. Barvu konstrukce si může zákazník volit z těchto barev - modré, červené a hnědé, výběr barvy uveďte prosím do poznámky v objednávce. Konstrukce šplhací sestavy Stezka odvahy jsou betonovány přímo do terénu. Veškeré další kovové prvky jsou také upravovány zinkováním a vypalovanou barvou KOMAXIT. Lana a sítě jsou vyrobeny z materiálu HERKULES (16 mm lana z polypropylenu s vnitřním ocelovým jádrem) a jsou spojována plastovými spoji.  Použitý spojovací materiál je pozinkovaný nebo nerezový.

Herní šplhací sestava  - Stezka odvahy 201 je certifikovaná dle EN 1176 pro veřejná dětská hřiště.

Některé prvky mohou být vyrobeny panem Janem Švadlenkou – dřevosochařem. Mohlo by se jednat o designové prvky.

Univerzální volejbalové sloupky (AL) prům. 120 x 100 mm + pouzdra

Volejbalové hliníkové sloupky univerzální. Tyto sloupky jsou vyrobeny dle ČSN EN 1271 a lze je používat pro mužskou, ženskou a juniorskou ligu. Jejich kvalita je zejména zaručena pevným, vyztuženým hliníkovým profilem o průřezu 120 x 100 mm. Univerzálnost těchto sloupů spočívá v tom, že je možné na sloupcích nastavit výšku sítě. Součástí dodávky jsou taky zemní pouzdra pro sloupky. Sloupky jsou určeny pro exteriér i interiér. Na tyto sloupky lze dokoupit kryty sloupků.    

 

Kalkulace a rozpis prvků na hřiště pod hrází

     

Materiál

Množství

Cena Celkem

Makadam

32m3

25184

Štěrkopísek

6,48 m3

5509

Škvára

6,48 m3

3724

Antuka

jedna paleta

3500

doprava

 

5000

geotextilie 300mg

200m2

5800

beton

1m3

2600

Celkem materiál

 

42917

     

Herní prvky

   

Skluzavka laminátová zelená

1

21186

Lavička bez opěrky

2

7545

Lavička s opěrkou

1

5071

Dvouhoupačka z akátu

1

37358

Dekorační hřiby

1

25500

Plůtek

1

8640

Sloupky na sít universal

2ks

20000

Lezení

1

33710

Celkem herní prvky

 

159010

     

Ostatní náklady

   

ukotvení hřiště

 

10000

klády pod klouzačku

1

15500

doprava a složení klád

1

5000

habry

10 ks

2500

ostatní více náklady

1

15000

Celkem ostatní náklady

 

48000

     

Celkové náklady na renovaci hřiště

 

249927

     

Závěr:

Vytvořili jsme návrh hřiště, který se domníváme je možné zrealizovat ve spolupráci obce a lidí žijících v Mukařově. Právě i ve spolupráci s obcí je nám jasné, že na některých věcech, které jsou pro rekonstrukci potřebné bychom mohli ušetřit. Pokud by projekt byl podpořen, rádi vše s obcí probereme.

Celkový orientační rozpočet včetně DPH:

249.927 Kč


Umístění - Mukařov (Pod hrází)

nahoru