V sobotu 20. 8. 2022 bude z důvodu konání Pouťového festivalu uzavřený sběrný dvůr v Tyršově ulici.

Dodatečné úhrady místních poplatků přijímáme online, převodem nebo v hotovosti v úředních hodinách obecního úřadu.

Užitkový vodovod Žernovka-Zájezdí je z důvodu havárie uzavřen. Zprovoznění se předpokládá 16. 8. 2022.

Život v obci

Mukařovské dřevosochání 2022

15.8. - 19.8. 2022

Po dvou letech přivítá Mukařov opět dřevosochařské sympozium. Sochaři tvořící (nejen) motorovou pilou budou pracovat od pondělí 15. 8. do pátku 19. 8. vedle malé nádrže v Mukařově. Letos společně na jednom souboru plastik - mukařovském betlému.

Aktuality

Pouťový festival 2022

20.8.2022

V sobotu 20. srpna bude Mukařov hostit již tradiční Pouťový festival s pestrým programem divadelních, artistických a hudebních vystoupení, orámovaný jarmarkem regionálních značek a místních výrobců.

Letos bude festivalu předcházet pětidenní dřevosochání, součástí sobotního programu bude i rychlosochání, jehož výsledky budou postupně ještě ten den vydraženy.

Pouťové atrakce Lunaparku Helfer můžete navštívit od 11. do 21. 8. 2022, ve všední dny od 14 do 19 hodin, o víkendu od 10 do 22 hodin. V sobotu od 22 hodin se připravuje i tradiční ohňostroj.

více info

(Не тільки) чеська дляукраїнців - (Nejen) čeština pro Ukrajince

Od srpna pokračuje v KKCM kurz češtiny pro Ukrajince, rozšířený o hodinu konverzace. Každý pátek od 9 hodin. Současně zveme i do facebookové skupiny Ukrajinci Mukařov
З серпня в KKCM продовжується курс чеської мови для українців, розширений годиною розмови. Щоп'ятниці о 9 годині. Одночасно запрошуємо і до Facebook-групи Ukrajinci Mukařov

více info

Mukařov hostí jednu z kolekcí 14. ročníku národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn

12.7. - 10.8.2022

Národní putovní výstava Má vlast cestami proměn - příběhy domova už po čtrnácté ukazuje příklady pozitivních proměn objektů, zahrad, parků, veřejných prostranství i přírodních celků. A protože mezi vystavenými proměnami je i jedna mukařovská, dostali jsme možnost stát se spoluvystavovateli jedinečného souboru, který ilustruje krásu naší pestré země i šikovnost a houževnatost jejích obyvatel.

více info
nahoru