Z důvodu karantény je Obecní úřad včetně pracoviště Czech POINTu do 13. 1. 2020 uzavřen, sběrný dvůr funguje v obvyklých hodinách.

Vše o očkování proti COVID-19

Očkování proti nemoci COVID-19 probíhá ve třech fázích. V první fázi (lednu-únoru 2021) nejrizikovější skupiny obyvatelstva, ve druhé fázi (únoru-červnu 2021) pritoritní skupiny obyvatelstva, ve třetí fázi (od července 2021) široká veřejnost.

Do nejrizikovějších skupin spadají také senioři nad 80 let. Ti se mohou od 15. ledna registrovat v Centrálním rezervačním systému. Očkováni budou na očkovacích místech 1. vlny očkování.

Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka 2021 - Darujte online!

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. Do její organizace a průběhu koledování se každoročně zapojí více než 70 tisíc dobrovolníků, kteří do kasiček vyberou desítky milionů korun (v roce 2020 to bylo přes 130 milionů, za celou dobu existence sbírky už 1,5 miliardy korun).

Vykoledované peníze pomohou statisícům lidí v nouzi prostřednictvím Charity Česká republika.

Mukařovská pošta mění úřední hodiny

Pobočka České pošty v Mukařově se zařadila mezi 265 pošt v České republice, které od 1. září 2020 mění otevírací dobu. Hlavní změnou je, že v pondělí a ve středu se posouvá začátek i konec otevírací doby, pošta bude otevřená až do 18 hodin, zatímco v jiné dny bude zavírat už v 16 hodin. Rozšiřuje se také sobotní otevírací doba.

Veřejná WiFi síť v Mukařově

Od konce července se může Mukařov pochlubit veřejnou wi-fi sítí, kterou jsme mohli vybudovat díky grantu z programu Evropské komise WiFi4EU. Bezplatný wi-fi signál ve špičkové kvalitě pokrývá 9 venkovních veřejných prostranství a 3 vnitřní. Připojit se s mobilem nebo notebookem tedy nyní můžete třeba v parku před obecním úřadem, na fotbalovém hřišti, na dětském hřišti na Žernovce, na návsi v Srbíně, před školou nebo na autobusových zastávkách. Vnitřní připojení je pak k dispozici v budově obecního úřadu, v Galerii Stará škola a v mukařovské sokolovně.