Shromaždiště odpadu (sběrné dvory) budou otevřeny od středy 7. 4. v obvyklých hodinách.

Bazárek na zahradě KKCM

5.6.2021

Přijďte si užít venkovní atmosféru, kdy jednotliná prodejní místa budou po celé zahradě KKCM.

Dětské oblečení, obuv, sportovní potřeby, hračky, hry...

Termín: sobota 5. 6. 2021 od 9 do 11 hodin.

Vstup volný!

Lukáš Kohoutek v křesle pro hosta

10.6.2021

Další z cyklu pozoruhodných setkání s osobnostmi z Mukařova a okolí.

Mgr. Lukáš Kohoutek, ředitel ZŠ Mukařov
Mladý muž s nevšední pracovní zkušeností i osobními postoji, který od dubna 2021 vede Základní školu Mukařov.

Kdy: čtvrtek 10. 6. 2021 od 18 hodin

Kde: Kulturní a komunitní centrum Mukařov, Příčná 61.

Vítání nových občánků

12.6.2021

Na sobotu 12. 6. 2021 připravujeme další vítání nových občanů a občanek, kteří se do Mukařova, Srbína a Žernovky narodili od srpna 2020. Pokud do dovolí počasí, uskuteční se od 10 hodin v parku před obecním úřadem, v opačném případě ve školní jídelně.

POPOLES 2021

29.5.2021

Tradiční rodinná akce POchod POhádkovým LESem 2021 se bude konat v sobotu 29. května 2021.

Startovat můžete od 15 do 16 hodin od dětského hřiště v Srbíně.

Uctění památky obětí válek a boje za svobodu

Už 76 let žijeme v míru. Celý jeden lidský věk. Pamětníků války ubývá, ale tím spíš by se nemělo zapomínat, že mír a svoboda jsou základní a zásadní podmínky normálního šťastného života.

V Mukařově jsme si Den vítězství letos připomněli i spolu s nejmladší generací. I když pro dnešní děti jsou války jen kapitolou v učebnici dějepisu, reálná přítomnost pomníčků v naší obci jim napovídá, že bez obětí našich předků by nebyla ani naše někdy komplikovaná, ale přesto úžasná současnost.

Ty úsměvy seniorů stály za to!

O velikonočním pondělí byly klientům z Domova pro seniory v Mukařově předány obrázky, které pro ně namalovaly děti z výtvarných kroužků Kulturního a komunitního centra pod vedením lektorky Ing. Petry Ižákové. Obrázky s jarními motivy doplnily děti na zadní straně i osobním vzkazem, nebo napsaly básničku a potom už jen čekaly na zprávu, jestli se obrázky líbily a zda potěšily.

Celorepubliková akce Ukliďme Česko - Čistý Ladův kraj stále běží, zapojte se!

1.4. - 30.4.2021

Úklid našich obcí (Mukařov, Srbín, Žernovka) proběhne letos JINAK!

Akce nebude probíhat organizovaně, tedy nepředpokládá se, že by se jí účastnily organizované skupiny. Pandemická situace nám nedovolí, aby proběhl úklid obcí ve větších i menších skupinách, tak jak to bylo v minulosti. Komu záleží na čistotě v obci a okolí, má možnost pomoci jednotlivě.

Akce bude probíhat od 1. 4. - 30. 4. 2021.

Rada obce potvrdila výsledky konkursu na obsazení funkce ředitele Základní školy Mukařov

Rada obce Mukařov potvrdila na své 42. schůzi konané dne 29. 3. 2021 závěr konkursní komise. Příštím ředitelem Základní školy Mukařov se stane Mgr. Lukáš Kohoutek.

Přichází z neziskové organizace Jules a Jim, z.ú., ve které působí deset let jako lektor kurzů primární prevence na školách a v posledních letech také jako ředitel. Současně je i prezidentem České koalice proti tabáku a koordinátorem pracovní skupiny kyberprevence v Národním pedagogickém institutu ČR.

Zrušení akce: Vysaď si svůj stromek a s ním lesa kousek

Milí občané, velmi nás potěšil Váš zájem o připravovanou akci a příznivé ohlasy, dle kterých je zřejmé, že Vám není lhostejné prostředí, ve kterém žijeme a na jeho obnově se chcete podílet. O to více nás mrzí, že akci, která se měla konat na Velký pátek dne 2.4.2021, musíme z důvodu přetrvávajících pandemických opatření zrušit.

Jarní výstava v Galerii Stará škola

1.3. - 11.4.2021

Galerie zůstane pro veřejnost nadále uzavřena i v březnu 2021, ale přesto jsme neodolali a prostor jarně naladili - třeba právě Vás potěší při návštěvě Czechpointu, když budete potřebovat např. ověření listiny nebo podpisu. A zde na stránkách si můžete prohlédnout fotogalerii z výstavy.

Krásné jarní dny přejeme všem!

Aneta Langerová: Dvě slunce

Aneta Langerová z ampliónů

20.2.2021

V sobotu 20. 2. v 15 hodin si můžete z obecního rozhlasu v Mukařově poslechnout živé vystoupení Anety Langerové v rámci happeningu OŽIVENÝ OBECNÍ ROZHLAS.

Místo: Mukařov
Termín: sobota 20. 2. 2021
Čas vystoupení: 15:00 – 15:15 hodin

Vše o očkování proti COVID-19

Očkování proti nemoci COVID-19 probíhá ve třech fázích. V první fázi (lednu-únoru 2021) nejrizikovější skupiny obyvatelstva, ve druhé fázi (únoru-červnu 2021) pritoritní skupiny obyvatelstva, ve třetí fázi (od července 2021) široká veřejnost.

Mukařovská pošta mění úřední hodiny

Pobočka České pošty v Mukařově se zařadila mezi 265 pošt v České republice, které od 1. září 2020 mění otevírací dobu. Hlavní změnou je, že v pondělí a ve středu se posouvá začátek i konec otevírací doby, pošta bude otevřená až do 18 hodin, zatímco v jiné dny bude zavírat už v 16 hodin. Rozšiřuje se také sobotní otevírací doba.

Veřejná WiFi síť v Mukařově

Od konce července se může Mukařov pochlubit veřejnou wi-fi sítí, kterou jsme mohli vybudovat díky grantu z programu Evropské komise WiFi4EU. Bezplatný wi-fi signál ve špičkové kvalitě pokrývá 9 venkovních veřejných prostranství a 3 vnitřní. Připojit se s mobilem nebo notebookem tedy nyní můžete třeba v parku před obecním úřadem, na fotbalovém hřišti, na dětském hřišti na Žernovce, na návsi v Srbíně, před školou nebo na autobusových zastávkách. Vnitřní připojení je pak k dispozici v budově obecního úřadu, v Galerii Stará škola a v mukařovské sokolovně.