Od 1. 3. 2021 se ruší úřední hodiny v úterý, pondělí a středa zůstává beze změny.

Shromaždiště odpadu (sběrné dvory) budou otevřeny od středy 7. 4. v obvyklých hodinách.

Celorepubliková akce Ukliďme Česko - Čistý Ladův kraj se blíží, zapojte se!

1.4. - 30.4.2021

Úklid našich obcí (Mukařov, Srbín, Žernovka) proběhne letos JINAK!

Akce nebude probíhat organizovaně, tedy nepředpokládá se, že by se jí účastnily organizované skupiny. Pandemická situace nám nedovolí, aby proběhl úklid obcí ve větších i menších skupinách, tak jak to bylo v minulosti. Komu záleží na čistotě v obci a okolí, má možnost pomoci jednotlivě.

Akce bude probíhat od 1. 4. - 30. 4. 2021.

Rada obce potvrdila výsledky konkursu na obsazení funkce ředitele Základní školy Mukařov

Rada obce Mukařov potvrdila na své 42. schůzi konané dne 29. 3. 2021 závěr konkursní komise. Příštím ředitelem Základní školy Mukařov se stane Mgr. Lukáš Kohoutek.

Přichází z neziskové organizace Jules a Jim, z.ú., ve které působí deset let jako lektor kurzů primární prevence na školách a v posledních letech také jako ředitel. Současně je i prezidentem České koalice proti tabáku a koordinátorem pracovní skupiny kyberprevence v Národním pedagogickém institutu ČR.

Zrušení akce: Vysaď si svůj stromek a s ním lesa kousek

Milí občané, velmi nás potěšil Váš zájem o připravovanou akci a příznivé ohlasy, dle kterých je zřejmé, že Vám není lhostejné prostředí, ve kterém žijeme a na jeho obnově se chcete podílet. O to více nás mrzí, že akci, která se měla konat na Velký pátek dne 2.4.2021, musíme z důvodu přetrvávajících pandemických opatření zrušit.

Jarní výstava v Galerii Stará škola

1.3. - 11.4.2021

Galerie zůstane pro veřejnost nadále uzavřena i v březnu 2021, ale přesto jsme neodolali a prostor jarně naladili - třeba právě Vás potěší při návštěvě Czechpointu, když budete potřebovat např. ověření listiny nebo podpisu. A zde na stránkách si můžete prohlédnout fotogalerii z výstavy.

Krásné jarní dny přejeme všem!

Aneta Langerová: Dvě slunce

Aneta Langerová z ampliónů

20.2.2021

V sobotu 20. 2. v 15 hodin si můžete z obecního rozhlasu v Mukařově poslechnout živé vystoupení Anety Langerové v rámci happeningu OŽIVENÝ OBECNÍ ROZHLAS.

Místo: Mukařov
Termín: sobota 20. 2. 2021
Čas vystoupení: 15:00 – 15:15 hodin

Vše o očkování proti COVID-19

Očkování proti nemoci COVID-19 probíhá ve třech fázích. V první fázi (lednu-únoru 2021) nejrizikovější skupiny obyvatelstva, ve druhé fázi (únoru-červnu 2021) pritoritní skupiny obyvatelstva, ve třetí fázi (od července 2021) široká veřejnost.

Mukařovská pošta mění úřední hodiny

Pobočka České pošty v Mukařově se zařadila mezi 265 pošt v České republice, které od 1. září 2020 mění otevírací dobu. Hlavní změnou je, že v pondělí a ve středu se posouvá začátek i konec otevírací doby, pošta bude otevřená až do 18 hodin, zatímco v jiné dny bude zavírat už v 16 hodin. Rozšiřuje se také sobotní otevírací doba.

Veřejná WiFi síť v Mukařově

Od konce července se může Mukařov pochlubit veřejnou wi-fi sítí, kterou jsme mohli vybudovat díky grantu z programu Evropské komise WiFi4EU. Bezplatný wi-fi signál ve špičkové kvalitě pokrývá 9 venkovních veřejných prostranství a 3 vnitřní. Připojit se s mobilem nebo notebookem tedy nyní můžete třeba v parku před obecním úřadem, na fotbalovém hřišti, na dětském hřišti na Žernovce, na návsi v Srbíně, před školou nebo na autobusových zastávkách. Vnitřní připojení je pak k dispozici v budově obecního úřadu, v Galerii Stará škola a v mukařovské sokolovně.