Z důvodu technické závady není možné odevzdávat do technického dvora velkoobjemový odpad. Omezení platí do odvolání.

Obecní úřad má od 1. 7. rozšířené úřední hodiny - pondělí 14-16, úterý 9-12 a středa 14-18 hodin. I nadále ale platí, že většinu záležitostí lze vyřešit na dálku - e-mailem nebo telefonicky (i mimo úřední hodiny).

Sběrné dvory jsou otevřeny ve středu od 15 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin.

kavárnička - jak sestavit rodokmen

30.9.2020

V kavárničce se tentokrát s PhDr. Tomášem Zouzalem poučíme, jak si sestavit vlastní rodokmen.

PhDr. Tomáš Zouzal - Jak sestavit rodokmen

Kdy: středa 30. 9. 2020 od 18 hodin.

Kde: Kulturní a komunitní centrum Mukařov, Příčná 61.

Vstup zdarma.

Vítání nových občánků

V sobotu 12. 9. 2020 jsme v parku před obecním úřadem přivítali rekordních devatenáct nových občánků Mukařova, Srbína a Žernovky, a to ještě dalších osm pozvaných nedorazilo. Bylo to tím, že se tradiční akce konala po téměř roce, protože zákaz veřejných shromáždění nám zamezil uspořádat jarní vítání.

Sklářské umění - sklárna Mika Glass

1.9. - 30.9.2020

Sklárna Mika Glass ze Sázavy představí sklářské řemeslo - ručně foukané dekorativní a užitkové sklo.

Výstava bude doplněna keramikou a obrazy majitelky sklárny Pavly Mikové.

Kde a kdy: od 1. - 30. 9. 2020 v Galerii Stará škola, Příčná 11, Mukařov.

Otevřeno: úterý 9-16, středa 9-19, sobota 9-12 hodin.

Těšíme se na vás! VSTUP ZDARMA

Mukařovská pošta mění úřední hodiny

Pobočka České pošty v Mukařově se zařadila mezi 265 pošt v České republice, které od 1. září 2020 mění otevírací dobu. Hlavní změnou je, že v pondělí a ve středu se posouvá začátek i konec otevírací doby, pošta bude otevřená až do 18 hodin, zatímco v jiné dny bude zavírat už v 16 hodin. Rozšiřuje se také sobotní otevírací doba.

Veřejná WiFi síť v Mukařově

Od konce července se může Mukařov pochlubit veřejnou wi-fi sítí, kterou jsme mohli vybudovat díky grantu z programu Evropské komise WiFi4EU. Bezplatný wi-fi signál ve špičkové kvalitě pokrývá 9 venkovních veřejných prostranství a 3 vnitřní. Připojit se s mobilem nebo notebookem tedy nyní můžete třeba v parku před obecním úřadem, na fotbalovém hřišti, na dětském hřišti na Žernovce, na návsi v Srbíně, před školou nebo na autobusových zastávkách. Vnitřní připojení je pak k dispozici v budově obecního úřadu, v Galerii Stará škola a v mukařovské sokolovně.