Od 1.3.2023 bude uzavřená na jaro a léto 2023 kompostárna na Čapiku. Informace najdete v aktualitách.

Aktuality

Události
Aktuality

Změna uzavírky Choceradská

Příští týden se uzavírka Choceradské ulice přesune nazpět do úseku mezi ulicí Na Dolách a ulicí Na Pískách. &

Naplánována je od 5.6. do 16.6.2023.  

Během této doby nebude možno do uzavřené části ulice Choceradská vůbec vjíždět.

Uzavírka Kutnohorská - aktuálně 1.6.2023

Tento týden do středy proběhne pokládka asfaltových vrstev komunikace v opravovaném pruhu. Od neděle 4.6.2023 se otevřou oba pruhy a oprava komunikace se posune mimo naši obec. 

Zákaz pálení od 26.5.2023 do odvolání

V návaznosti na výstrahu ČHMÚ č. 000160 vstupuje dnešním polednem 26.5.2023 v účinnost Nařízení kraje č. 3/2020 ze dne 20. 4. 2020 o stanovení podmínek k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.

V této souvislosti je v našem kraji do odvolání výstrahy vydán zákaz pálení.

Všichni občané, kterí měli nahlášeno pálení na webu https://paleni.izscr.cz/ budou o této situaci vyrozuměni prostřednictvím emailu.

 

Oprava retardéru v ulici K Rybníčku

12.5. - 20.5.2023

Oznamujeme, že ve dnech 15.5. - 19.5.2023 proběhne oprava dlážděného retardéru u dětského hřiště. Průjezd ulicí zde bude po tuto dobu kvůli stavbě uzavřen.

Chodníky podél Českobrodské v Žernovce

Připravovaný projekt chodníků v Žernovce podél Českobrodské ulice. Jedná se o projektovou dokumentaci před projednáním s vlastníky, s dotčenými orgány a správci sítí. 

Odečet vody na vodovodu Žernovka Zájezdí a Horka

V dubnu 2023 bude probíhat odečet vodoměrů nemovitostí napojených na užitkový vodovod na Žernovce (Zájezdí i Horka). Stav vodoměrů sdělujte od 10. 4. 2023 telefonicky panu Veselému na tel. 775 573 922 (volejte po-pá 8:00-11:00 hodin). Pokud nebude proveden samoodečet, fyzický odečet bude prováděn v posledním dubnovém týdnu.

Aktuální informace k probíhající výstavbě kanalizace

Stavba nové kanalizace a čistírny odpadních vod, včetně domovních přípojek, byla zahájena. V článku najdete informace k aktuálně probíhající výstavbě, dopravním omezením s ní souvisejícími a k přípravě pro domovní přípojky tlakové kanalizace.

Změna ve vedení obce

Na 5. zasedání zastupitelstva obce Mukařov dne 21. 2. 2023 byl z funkce starosty odvolán Rudolf Semanský, zvolený za Sdružení Mukařov, Srbín, Žernovka, a do funkce starostky jmenována Ing. Hana Zákoucká, zvolená za Společně s TOP 09. Odvolání stávajícího starosty a zvolení nové starostky předcházelo projednání bodu o zahájení obecné kontroly v Základní škole Mukařov.

I my jsme chytrý venkov

Chytrý neboli smart telefon má dneska skoro každý, smart cities si asi dokážeme představit jako města budoucnosti, kde můžeme na každém kroku narazit na roboty nebo jinou formu umělé inteligence. Ale co je to chytrý venkov a chytré vesnice?

Interaktivní obrazovka na budově obecního úřadu

Od září je na budově obecního úřadu nově k dispozici interaktivní elektronická obrazovka. Jedná se o rozšíření služeb turistického informačního centra pro návštěvníky obce a informací obce pro občany i mimo jejich otevírací dobu.

Online platby poplatků za odpady a psy spuštěny

Dne 15. 2. 2022 spouštíme do ostrého provozu online platby za odpady a psy prostřednictvím platebního portálu Služby na webu. Pro přihlášení na platební portál je nutná elektronická identifikace (např.eObčanka, eIdentita, mobilní klíč eGovernmentu nebo bankovní identita). 

Poplatky je možné platit platební kartou nebo okamžitým převodem z účtu.

nahoru