Ladův kraj - Únor bílý, pole sílí a co platí pro nás?

Akce a události Obecní zpravodaj
Aktuální číslo 5/2024

Obecní zpravodaj vydává obec Mukařov. Vychází vždy 1x za měsíc (od roku 2019), dříve 1x za 2 měsíce. ...

zobrazit aktuální číslo

Zprávy z Ladova kraje: Únor bílý, pole sílí a co platí pro nás?

Pranostiky o druhém měsíci praví, bude mrznout, čeká nás dobrá úroda a teplé léto. V případě bláta přijdou jarní mrazy a více letních dešťů. Nechme se tedy překvapit. Jak se cítíte vy, unavení? Mohou za to krátké dny, což se během února rapidně změní. Lednový den má asi osm hodin přirozeného světla. V únoru vyjde slunce už kolem sedmé a zapadne až po páté. Na konci měsíce to třeba i zavoní jarem.

 

Než přijde jaro, zkusme si dobít baterky na čerstvém vzduchu. Procházka, běh či jízda na kole nás nic nestojí a posílí více než tisíc doktorů. Máme navíc to štěstí, že žijeme v kraji, kde je kam vyrazit. Inspirovat se můžete třeba na našem webu. V rubrice stezky naleznete informační letáky s mapami tras z celého mikroregionu Ladův kraj.

 

Pokud na své vycházce či projížďce objevíte třeba poškozenou informační tabuli, lavičku, odpadkový koš nebo stojan na kola, prosím dejte nám vědět. Napište, zavolejte nebo pošlete fotku s udáním lokality. Pomůžete nám, dozvíme se tak, kde a co opravit. Podpořit Dobrovolný svazek obcí Ladův kraj, zvláště údržbu jeho stezek, můžete i jinak. Staňte se „ladovákem“. Tím, kdo nosí naše ladovské tričko. Veškerý zisk z prodeje putuje na účet veřejné sbírky, určené na opravy stezek. (č.ú.107 – 1172230237 / 0100).

Jak si tričko pořídit? Vše najdete na hlavní straně našeho webu, stačí načíst QR kód. Předem děkujeme za pomoc či každou věnovanou korunu. Děkujeme, že vám náš kraj není lhostejný.

Na webu se můžete přihlásit také k odběru novinek (newsletteru) přímo do svého e-mailu. Nemělo by vám pak uniknout nic ze společenského života obcí, místní kultury i sportu. Pokud rádi fotíte, třeba jen na mobil nebo vás zajímají fotky přírody, registrujte se do naší foto skupiny na facebooku. Má název LADUV KRAJ VE FOTOGRAFII a uvítáme rádi další členy.

 

Ať už je sníh nebo není, užívejte pohybu venku v naší malebné krajině a mějte pevné zdraví!

 

Za Ladův kraj Hanka Bolcková www.laduv-kraj.cz

facebook.com/laduvkraj

instagram.com/laduvkraj

Zveřejněno: 27.01.2023
Upraveno: 27.01.2023
nahoru