UPOZORŇUJEME NA ZMĚNU SAZBY POPLATKU ZE PSŮ. POPLATEK ZA JEDNOHO PSA JE 240 KČ, ZA  DALŠÍHO 360 KČ. DALŠÍ SLEVY A ÚLEVY VIZ OZV 6/2024

Mukařovský pes 2022

Akce a události Obecní zpravodaj
Aktuální číslo 2/2024

Obecní zpravodaj vydává obec Mukařov. Vychází vždy 1x za měsíc (od roku 2019), dříve 1x za 2 měsíce. ...

zobrazit aktuální číslo

Mukařovský pes - akce pro milovníky psů

21.5. 2022

MUKAŘOVKÝ PES 2022 – DEN PLNÝ ZÁBAVY PRO VŠECHNY MILOVNÍKY PSŮ

Jistě dobře znáte příběh velkého psího hrdiny GUMPA, psa, který naučil lidi žít. Autorem knihy a autorem scénáře filmu je Filip Rožek. Pes Gump se rozhodl, že se musí na Mukařovského psa také přijet podívat a společně s Filipem Rožkem zasednou jako čestní členové v porotě Voříškiády a Psího karnevalu. Budete mít tak příležitost, oba dva poznat osobně a dozvědět se nějaké zajímavosti z jejich života.

Přijď si se svým psím parťákem vyzkoušet nové aktivity a podniknout tak dobrodružství, která vás rozhodně pobaví. To, že to bude poprvé je na naší akci spíše výhodou. Jsme tu pro všechny. Zúčastnit se budete moci v těchto soutěžních nebo závodech:

Canicross je běh se psem, kdy vám váš pes pomáhá svým tahem k rychlejšímu běhu. Canicross je zcela výjimečný v tom, že spojuje sport lidí se sportem psů. Z toho vyplývá, že když bude sportovní výkon ať váš nebo vašeho psa pokulhávat, tak bude strádat celý tým :-)

Pes může začít trénovat od 12 měsíců věku a věnovat se mu můžete s různými plemeny psů, na závodech můžete vidět i malá a společenská plemena nejen rozené psí sportovce. 

Ve FITMIN canicrossovém závodě Na Mukařovském psu si tento závod může vyzkoušet i úplný začátečník a samozřejmě i děti. Jde o hobby závod. Závodníkům rádi poradíme a vysvětlíme jak dodržovat bezpečnost vaši i vašeho psího sportovce.

Kategorie máme rozlišený podle váhy vašeho psa do 15kg a nad 15kg a zvlášť soutěží muži a ženy.

Dogtrekking, někdy Dog-trekking je extrémní vytrvalostní sport se psy, kdy jsou překonávány vzdálenosti různých délek v časovém limitu. Délky jsou obvykle od 20 až do 100 km.

Procházka na akci Mukařovský pes bude takovou malou ochutnávkou tohoto zajímavého sportu. Půjde se na vzdálenost do 10 km a cestou budou účastníci plnit různé úkoly, které si pro ně organizátoři připraví. 

Odměnou bud originální medaile v cíli závodu.

Voříškiáda. Odpoledne zasedne naše odborná porota a bude posuzovat všechny přihlášené pejsky v soutěži krásy a dovednosti. Voříškiáda  je rozdělena na psy poznatelných plemen a na voříšky. Vzhledem k tomu, že každý pes je pro nás tím nejkrásnějším na světě, je dobré upoutat porotu i nějakým tím trikem nebo vtipným "kouskem", který spolu nacvičíte.

Psí karneval. Vrcholem dne bude Velký psí karneval, ve kterém se stáváte se svým psem, díky dokonalému kostýmu, skvělou dvojkou jako je např. včelař a jeho včelka, policajt a jeho věrný pes, kreativitě se meze nekladou moc se na karneval těšíme !

V průběhu celého dne bude také otevřen agility park, kde si budete moci vyzkoušet jak moc šikovného pejska máte. Za úspěšné překonání všech překážek dostane každý pes nějakou dobrotu.

Doporučujeme se na jednotlivé závody předem zaregistrovat. Jakým způsobem? Vše se dozvíš na stránkách www.pintadita.cz – plánované akce – Mukařovský pes 2022

Zveřejněno: 18.04.2022
Upraveno: 19.05.2022
nahoru