15.8. 2020
Pouťový festival a Mukařovské dřevosochání

15. 8. 2020 vyvrcholila tradiční mukařovská pouť celodenním festivalem, která  spojila řemeslný jarmark, dílny pro děti, prezentaci prací řezbářů, účastníků dřevosochařského sympozia, a osmihodinový program na pódiu s pestrou směsicí různých hudebních žánrů, divadla pro děti a kouzelnického vystoupení

Po loňské úspěšné premiéře se místní i přespolní těšili na druhý ročník mukařovského Pouťového festivalu. Stejně jako vloni byl připraven odpolední a večerní proud hudby a zábavy, doplněný stánky s řemeslnými výrobky, potravinami a dílničkami pro děti. A letos nově se propojil festival s Mukařovským dřevosocháním.

Sochaři tvořící motorovou pilou budou v Mukařově už od pondělí pracovat na sochách, které posléze zkrášlí veřejná prostranství v obci. V sobotu dopoledne pak mají v plánu ukázat, co dovedou, přímo na festivalu. Takto vyrobené sochy pak budeme v rámci odpoledního programu dražit. Výtěžek dražby poputuje na podzimní obnovu obecního lesa po kůrovcové kalamitě.

Program festivalu

10.00–18.00 Jarmark regionálních značek, dřevěná galerie a dílničky

10.00–13.00 rychlo-dřevo-sochání

Účastníci 2. Dřevosochání Jan Švadlenka, Radek Kubina, Marian Maršálek a Martin Bořuta ukážou, jak to umí s pilami a dalšími nástroji. Vytvořené plastiky budou draženy v rámci hlavního programu ve 14.45, 17.15 a 19.15 hodin.

14.00-22.00 PROGRAM NA PODIU

moderuje Zdeněk Sekanina

14.00 – Václav Noid Bárta
Hlavní program festivalu odstartuje zpěvák, herec, textař, skladatel a mukařovský soused s krátkým recitálem svých i převzatých písní.

15.00 – O Princi z knížky
Loutkovou pohádku pro malé i velké diválky zahraje Dřevené divadlo Honzy Hrubce
Pohádek je velká spousta a když lidé přišli na to, že je mohou zapisovat, vznikly pohádkové knížky. A ty máme všichni moc rádi, že ano? Jednu takovou pohádku v knížce pro Vás dneska mám, nemusí se číst, bude trochu vyprávěná, trochu hraná loutkami, trochu kouzelná a i tak bude celá v knížce. Nevěříte? Tak dávejte pozor.

16.00 – Řemdih
Českolipská kapela předvede středověkou hudbu ve všech polohách - od pijáckých k milostnými písním, od duchovních vícehlasů ke dvorským tancům. Někdejší rockeři dokážou zaujmout a zabavit diváky všeho věku.

17.30 – Paul Merild
Kouzelník a iluzionista, jehož specialitou jsou interaktivní programy pro děti, dlouholetý aktivní člen spolku Múzy dětem.

18.30 – Sešesti
Dívčí vokální trio se stále se rozrůstajícím chlapeckým doprovodem.

19.30 – Vrzavá Suzy
Známé písničky v tanci i poslech v country obsazení.

20.45 – Jiří Holoubek Trio
Vlastní tvorba Jiřího Holoubka i připomínky slavných skladeb Spirituál kvintetu v novém obsazení.

Zveřejněno: 02.07.2020
Upraveno: 18.08.2020