Dodatečné úhrady místních poplatků přijímáme online, převodem nebo v hotovosti v úředních hodinách obecního úřadu.

WiFi4EU

Veřejná WiFi síť v Mukařově

Od konce července se může Mukařov pochlubit veřejnou wi-fi sítí, kterou jsme mohli vybudovat díky grantu z programu Evropské komise WiFi4EU. Bezplatný wi-fi signál ve špičkové kvalitě pokrývá 9 venkovních veřejných prostranství a 3 vnitřní (viz schematické mapy).

Připojit se s mobilem nebo notebookem tedy nyní můžete třeba v parku před obecním úřadem, na fotbalovém hřišti, na dětském hřišti na Žernovce, na návsi v Srbíně, před školou nebo na autobusových zastávkách. Vnitřní připojení je pak k dispozici v budově obecního úřadu, v Galerii Stará škola a v mukařovské sokolovně. Prostor u dětského hřiště v Kopretinové ulici na Srbíně a prostor na restaurací Montgomery na Žernovce budou pokryty, jakmile bude zprovozněno připojení na elektřinu.

Mukařov se tak zařadil k 29 153 obcím po celé Evropě, které mohou díky podpoře Evropské unie zkvalitnit služby poskytované svým občanům. Připojení je poskytováno zdarma, pro připojení na konkrétní hot spot je nutné potvrdit přihlašovací dialog (podobně, jako když se přihlašujete k síti v hotelu nebo jiné instituci).

Zveřejněno: 02.09.2020
Upraveno: 02.09.2020
nahoru