UPOZORŇUJEME NA ZMĚNU SAZBY POPLATKU ZE PSŮ. POPLATEK ZA JEDNOHO PSA JE 240 KČ, ZA  DALŠÍHO 360 KČ. DALŠÍ SLEVY A ÚLEVY VIZ OZV 6/2024

17. ročník Pochodu krajinou barona Ringhoffera

Akce a události Obecní zpravodaj
Aktuální číslo 4/2024

Obecní zpravodaj vydává obec Mukařov. Vychází vždy 1x za měsíc (od roku 2019), dříve 1x za 2 měsíce. ...

zobrazit aktuální číslo

Pochod krajinou barona Ringhoffera 2024

20.4. 2024

Svazek obcí Ladův kraj pořádá už 17. ročník oblíbeného turistického Pochodu krajinou barona Ringhoffera.

Kdy: 20. 4. 2024 - startuje se v 9.30

Kde: od vlakové stanice v Mirošovicích u Prahy

Dvacetikilometrová trasa vede po stejnojmenné naučné stezce přes Velké Popovice a Kostelec u Křížků do Kamenice.

Na trase čekají kontrolní stanoviště se zábavnými úkoly, a také Velkopopovický pivovar s možností exkurze a vepřovými hody, exkluzivně otevřená hrobka rodiny Ringhofferů, nebo románská rotunda sv. Martina v Kostelci u Křížků.

„Pochod Krajinou barona Ringhoffera pořádáme tradičně třetí dubnovou sobotu a většinou nám přeje počasí, takže si pochodníci mohou naplno užít probouzející se přírodu v krásné krajině Přírodního parku Velkopopovicko. Vepřové hody, na které zve účastníky pochodu Velkopopovický pivovar, jsou milým zpestřením, a odměnou pro ty, kdo dojdou až do cíle, bude turistická vizitka a malé dárky,“ vysvětluje Kateřina Čadilová, manažerka svazku obcí Ladův kraj, který pochod už posedmnácté pořádá, ve spolupráce s obcemi na trase – Mirošovicemi, Velkými Popovicemi, Kostelcem u Křížků a Kamenicí, a také s místními školami, spolky a dobrovolníky.

Start pochodu je hromadný, v 9.30 hodin, a stejně jako na exkurzích do pivovaru v 11 a 13 hodin se na něm potkáte se samotným baronem Ringhofferem. Další atrakcí bude křest kůzlete u Velkopopovického pivovaru, který je připraven na pravé poledne.

Na start se lze nejlépe dopravit vlakem do stanice Mirošovice u Prahy (trať Praha – Benešov), případně z obcí na trase pochodu, tj. Kostelce u Křížků, Kamenice a Velkých Popovic zvláštním autobusem. Ten pojede i odpoledne, aby pochodníky přiblížil k jejich domovům nebo k vlaku. Z Kamenice je také dobré autobusové spojení směrem na Prahu.

Podrobné informace najdete na webu Ladova kraje:

Zveřejněno: 22.03.2024
Upraveno: 22.03.2024